კურორტ შოვის ტერიტორიაზე სტიქიის შედეგად დაღუპულებს შორის არის რაჭის ანსამბლ „ბუბას“ წევრი გენადი სულთანიშვილი. ამის შესახებ ინფორმაციას მისი ოჯახის წევრები ადასტურებენ. გენადი სულთანიშვილი კოტეჯების სასადილოში მზარეულად მუშაობდა.
„ოჯახი ვადასტურებთ გენო (გენადი) სულთანიშვილის დაღუპვის ფაქტს. პროზექტურაში ამოვიცანით მიცვალებულის დასახიჩრებული გვამი“, - ამბობს მამუკა ცერცვაძე, დაღუპულის სიძე.
რაჭაში, კურორტ შოვის ტერიტორიაზე 3 აგვისტოს მოვარდნილმა ღვარცოფმა კურორტი თითქმის მთლიანად გაანადგურა. ამ დროისთვის ნაპოვნია 19 ცხედარი, რომელთა დიდი ნაწილი იდენტიფიცირებულია. გარდაცვლთა შორის არიან 18 წლის სამირა ისაევა, 25 წლის დავით ბერიაშვილი, 7 წლის ლუკა დუდაშვილი, 25 წლის მეგი გუტაშვილი, 18 წლის გიგი გუტაშვილი, 49 წლის შორენა ბიჭაშვილი, 20 წლის მარიამ მაისურაძე, გენადი სულთანიშვილი, გიორგი ყარალაშვილი, ნინო კენჭაძე, უკრაინის მოქალაქე ალინა პოლიკოვსკა და რუსეთის მოქალაქე ქსენია ტრიჩევა.
ოფიციალური ინფორმაციით, დაკარგულად მიიჩნევა 14 ადამიანი, მათ შორის ბავშვებიც არიან.